טיפולים של בוגרים 35-50 ש"ח  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
עיסוי רפואי | הדרכת הורים | פסיכותרפיה | רפלקסולוגיה ועוד
  פסיכותרפיה גופנית

פסיכותרפיה גופנית
בעידן של היום החיבור המוכר בין גוף לנפש הפך לסיסמה רווחת בקרב מטפלים באשר הם, נפלאות הנפש ומסתוריה באים לידי ביטוי באמצעות תופעות גופניות, אשר לעיתים מוגדרות כרפואיות ולעיתים כפסיכוסומאטיות. לא פעם סחרחורות / התעלפויות פתאומיות / מיגרנות / אלרגיות / תסמונת קדם וסתית מוגברת / אולקוס ובעיות במערכת העיכול / כאבי שלד ושרירים – מגיעים אל חיינו כרוח סערה ומשקפים מחסום / תהליך רגשי אותו אנו עוברים מבלי להיות מודעים. בתהליך הטיפולי אשר הינו שיחתי ומשולב מגע, המטפל ממקד את הגורם הרגשי ומבחין בקשר בינו לבין התופעה הגופנית. כמו כן, המגע ידוע כבעל כוח ריפוי בפני עצמו, המגע הינו מקרקע ומטלטל, ועם זאת כל קורס מגע אשר נלמד במסגרת מגמת הפסיכותרפיה הגופנית יקנה לסטודנט תעודה פרקטית ומעשית לעבודה.

 

הפסיכותרפיה הגופנית הינה נגזרת נוספת מתחום הפסיכותרפיה הכללית, היא נולדה מתוך התפיסה כי הגוף והנפש הינם חלק בלתי נפרד והם משפיעים בצורה הרמונית עד דיסהרמונית, אשר מעוררת ודורשת טיפול. בנוסף לשיח הטיפולי, הגישה המשקפת, בניית יחסי מטפל מטופל והארת נקודות מרכזיות בתהליך, הפסיכותרפיה הגופנית משלבת טיפולי מגע ממוקדים אשר מאפשר לגוף להפעיל את כלל עקרונות הנפש אשר דוברו/טופלו/התפתחו בתהליך.

 
 
קורסי המסלול:
2 קורסי מגע לבחירת הסטודנט: כגון שיאצו / עיסוי / טווינה ועוד.
2 קורסי אנרגיות: הילינג ורייקי 1+2 (ניתן להחליף את 2 קורסי האנרגיות בקורס מגע שלישי).
3 קורסים טיפול נפשיים: טיפול בשיחות, פירוש חלומות ופרחי באך.
קורסי מבוא: מבוא לפסיכולוגיה, יחסי מטפל מטופל ומבוא לאנטומיה פיסיולוגיה.
קורס סטאז'.

 


המסלול כולל תפיסות ותיאוריות מעולם המזרח והמערב ומשלב בין שתיהן, כאשר המטפל פועל על פי אידיאולוגיית גוף נפש ומתוך אמונה שזו הדרך לטפל במחלות גופניות, במחלות נפשיות ובמחלות משולבות. לחץ נפשי, מצבי סטרס, חרדה, טראומות או סיטואציות מורכבות בחיינו עלולות להוביל לספיגה גופנית מוגברת, דהיינו השרירים מתכווצים, כמו כתפיים מוגבהות או מוחזקות פנימה, צוואר מקוצר ושפת גוף שמהדהדת אלינו התכנסות פנימית של הגוף, לעיתים גם קושי בהחזקת הסוגרים הפנימיים (שלשול / הקאה מוגברים), גם לאחר שהסיטואציה הקשה חולפת הגוף משמר את הזיכרון הרגשי ותנועותיו וקצבו נותרים במצב הנפשי בו היו שרויים קודם לכן.
השילוב בין טיפול שיחתי לטיפול מגע מאפשר למטפל באחת לבחון ולשקף את כלל תהיותיו והתכנים אותם המטופל מבקש להביא אל החדר "האינטימי שלו" ובשנייה לשוחח עם הגוף, יש שיאמרו הנשמה (טיפולי הילינג / רייקי / שיאצו). לא פעם קרה שלאחר שיח ארוך וממוקד שלא הצליח להוביל לתוצאות מדויקות ומקדמות, דווקא טיפול מגע היה זה אשר פתח את הדלת, גם עזר בבניית יחסי אמון בין המטפל למטופל וגם אפשר למטפל לגעת בחלקים פיזיים המשתייכים רגשית לאמונותיו ותפיסותיו של המטופל. משך המסלול: מסלול תלת שנתי, כולל סמסטר קיץ.שכר לימוד: 12,500 ₪ לשנה + 300 דמי רישום.תעודות והסמכות:
קבלת תעודה של פסיכותרפיסט גופני | תעודות מטפל בתחומי הלימוד הטיפולים הנלמדים במסלול.
אתם בעלי השכלה קודמת רלוונטית? הגישו לנו ואולי תוכלו לקבל פטורים והנחה בתשלום.


 

דרישות קבלה:
על המועמד לעבור ראיון אישי עם מנהלת המכללה | להציג תעודות נדרשות עבור הפטורים הרלוונטיים.
 


לסיפורי בוגרי מכללת הנות, לחצו כאן.

כל הקורסים מוכרים לשנת שבתון דרך הסתדרות המורים ודרך ארגון המורים.
בסיום הלימודים מקבלים תעודה.
המכללה מוכרת באיגודים מקצועיים רלוונטיים.
ניתן לעשות ביטוח אחריות מקצועית על התעודה. 

 
טלפון: 077-4304336/7     כתובת: הגיבורים 67, חדרה.   www.henot.co.il
 
מבצעים רק בדף הפייסבוק שלנו  
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים