טיפולים של בוגרים 35-50 ש"ח  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
עיסוי רפואי | הדרכת הורים | פסיכותרפיה | רפלקסולוגיה ועוד
  פרחי באך

פרחי באך
מכירים את הטיפוס הביקורתי, זה שמשקף חוסר סבלנות לעצמו ולסביבה, הטיפוס המרצה, הטיפוס המעייף, שואב האנרגיה, הטיפוס הרכושני והקנאי, הטיפוס המתקשה להתנתק מזרועות העבר, הטיפוס החי בחוסר קבלה עצמית משוועת, כמובן קיים גם הדיכאוני, העייף – פיזית ונפשית, השתלטן, האדיש, הממורמר, הפחדן, או שמא נאמר ההיסטרי, האובססיבי בדאגנותו לאחר, או זה שעוטה פני מסכה וחי בשקר מוחלט? כל אלה ועוד מיני רבים אחרים הם חלק מ – 38 דפוסי האישיות אותם אבחן ואפיין ד"ר אדוארד באך, שהיה רופא והומאופת אשר החליט לחקור את השפעתם האנרגטית של צמחים בשטחים כפריים באנגליה. ד"ר באך סיים את לימודי הרפואה בשנת 1912 ונחשב כמומחה בתחומי הבקטריולוגיה, האימונולוגיה, הפתולוגיה והכירורגיה. כשד"ר באך גילה כי הוא חולה בסרטן סופני וכשלושה חודשים בלבד מוקצבים לחייו, הוא החליט לעזוב את הרפואה המערבית ולחפש תושבות בעולם "הטבעי". שיטת הטיפול הייחודית באמצעות פרחי באך פותחה והגיעה  לשיאה בשנת 1934, לאחר הטיפול בעצמו בפרחי באך, הוא האריך שנים רבות נוספות.

 

קורס פרחי באך משקף 38 דפוסי אישיות שונים פסיכולוגיים- כל דפוס משוייך לפרח. הטיפול השיחתי משולב דפוס מותאם עוזר למטפל ליצור סדר בתהליך. הקורס הינו תהליכי ברמה האישית, מעבר ליכולת של המטפל לאבחן. הקורס עוזר למטפל להבין דפוסי אישיות באמצעות שיח משקף ובסופו של תהליך גם להרכיב תמצית. מטרת המטפל להעיר דפוסים, לשקף אותם, ובעצם להיות מטפל הוליסטי אשר פועל מתוך הפן הפסיכולוגי.


 
תכני הקורס: היכרות נרחבת עם פרחי באך כולל התנסות אישית | תרגול טכניקות שיחה, הקשבה ושיקוף רגשות | זיהוי דפוסי התנהגות מקדמים/מעכבים | עבודה עם קלפים טיפוליים לשיקוף רגשות | היכרות עם הצ'אקרות – גלגלי אנרגיה מרכזיים | הקשר בין פרחי הבאך לצא'קרה אנרגטית | דימיון מודרך מותאם למרכזי האנרגיה בגוף ועוד.
 


איך נוצרה השיטה: במסגרת עבודתו עסק ד"ר באך בפיתוח חיסונים, ולמרות הצלחתו ניסה לפתח גישה שונה מעולם הרפואה הקונבנציונאלית והאמין שיש לטפל באדם ולא במחלה. מכאן נולד הרקע להשפעתם האנרגטית של צמחים, חלקי פרחים, עלים, עצמים על תדרים אנרגטיים המתייחסיo ל- 38 מצבי ודפוסי התנהגות שונים. הוא זיהה קשרים בין כאבי בטן, כאבי ראש, נזלת, צינון וכיבים שונים לבין תחושות של דיכאון, פחד וחרדה בקרב החולים.

על פי הספר "עקרונות אמנות הריפוי" אותו גילה בשנת 1922, החלה לפרוץ התעניינותו של ד"ר באך באנתרופוסופיה ובאָיוּרוֶדה - הרפואה ההודית העתיקה. בוקר אחד הבחין באגלי טל שהצטברו על עלי הכותרת של פרחים שגידל. הוא התחיל ללקטם לאחר שהשמש כבר זרחה והזדרז לעשות זאת בטרם יתאדו. מטיפות זעירות אלה החל להפיק את התמציות הראשונות שלו תוך כדי שימוש בעקרונות הומאופתיים.
על פי דרכו הייחודית של ד"ר באך המחלות באשר הן, משתנות על פי מצבי הרוח. לדבריו המחלה הפיזית הינה סימפטום לחוסר איזון נפשי או רוחני. המחלה היא דרכו של הגוף להגיב בנוגע למצוקה נפשית/רגשית.משך הקורס:  חצי שנתי.

ניתן להמשיך ללימודי המשך מעשיים, לדרגת מטפל בכיר.


שכר לימוד: 3,800 ₪ + 300 דמי הרשמה.


תעודות והסמכות:
קבלת תעודה של מטפל מוסמך בפרחי באך.
כל הקורסים מוכרים לשנת שבתון דרך הסתדרות המורים ודרך ארגון המורים.
המכללה מוכרת באיגודים מקצועיים רלוונטיים.
ניתן לעשות ביטוח אחריות מקצועית על התעודה.


 

הקשר בין מזלות (אסטרולוגיה) לפרחי באך- מתוך כתיבה של מנחת הקורס יעל מימון:לקריאת עבודת הגמר של בוגרת הקורס מיכל גורן כהן- עבודה לדוגמה הכוללת סיפור המערב את דפוסי האישיות, לחצו כאן.

לקריאת עבודת הגמר של בוגרת הקורס שירה שלו- עבודה לדוגמה אודות הקשר בין פרחי באך לויסות רגשי, לחצו כאן.

לקריאת עבודת הגמר של בוגרת הקורס הדס חיה הלוי- עבודה לדוגמה על תמציות פרחי באך ליעקב אבינו, לחצו כאן.

לסיפורי בוגרי מכללת הנות, לחצו כאן. 


 
טלפון: 077-4304336/7     כתובת: הגיבורים 67, חדרה.   www.henot.co.il
 
מבצעים רק בדף הפייסבוק שלנו  
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים